Ma kezdődik a Budapest Art Week!


Április 17-22. között immáron harmadik alkalommal rendezik meg az ország legnagyobb képzőművészeti eseménysorozatát a Budapest Art Weeket, amely során 72 helyszínen, 96 kiállításon és 80 kiegészítő programon 1 karszalaggal vehetnek részt a képzőművészet rajongói Budapesten és Szentendrén. 

Nincs még egy olyan rendezvény Magyarországon, amelyben galériák mellett múzeumok, műtermek és egyéb képzőművészetről szóló projektek várnák szervezett programokkal az érdeklődőket, hat napon át. Idén, az előző évekhez képest a szervezők több izgalmas túrát és sétát szerveztek, több művésszel lesz lehetőség találkozni a Nyitott Műtermek Délutánján is és megannyi felnőtt múzeumpedagógiai workshopokon, illetve vetítéseken vehetnek részt a karszalaggal rendelkezők. Az előző évben több, mint tízezren mozdultak meg az eseménysorozat alatt és látogattak el a programban kínált helyszínekre.

A Budapest Art Week egy Magyarországon egyedülálló, klasszikus és kortárs képzőművészeti eseményeket összefogó eseménysorozat, melynek célkitűzése az, hogy új lendületet adjon és  iránytű lehessen a képzőművészet kedvelőinek, esszenciális kiegészítőjeként a Budapesti Tavaszi Fesztivál klasszikus művészeti programsorozatának. A világ kulturális csomópontjaiban – Londontól Berlinen és Bécsen át Szingapúrig és Sydney-ig – évek óta rendeznek már hasonló, nagysikerű eseménysorozatokat, hogy közösségi élmény keretei közt adjanak lehetőséget a képzőművészet iránt érdeklődőknek a helyi művészeti irányzatok, alkotók és munkáik jobb megismerésére.

Ez a képzőművészettől hangos hét lehetőséget ad arra, hogy nemzetközi színtéren is elismert klasszikus, illetve újgenerációs galériák és vezető múzeumok gyűjteményeinek széles skálájából válogathassunk.

A Budapest Art Week nem pusztán egyszeri betekintést kíván nyújtani a város művészeinek, művészeti szakembereinek és színtereinek világába; hanem azt szeretné, hogy a friss tapasztalatok később is a mindennapok részévé váljanak.

A hatnapos rendezvény keretében, 2018-ban 72 helyszínen (a város vezető múzeumaiban, galériáiban és egyéb kiállítótereiben), 96 kiállításon és 80 kiegészítő programon vehetnek részt a látogatók, mindezt egyetlen karszalaggal.

Immáron a Budapest Art Week szervezői két saját kiállítással is jelentkeznek, melyekkel igyekeznek színesíteni a már amúgy is izgalmas tárlatkínálatot.

Kizárólag az Art Week alatt látogatható a Tesla loft-terében helyet kapó, Szuszpenziók című csoportos tárlat, amelynek kurátora Kukla Krisztián művészettörténész. Kiállító művészek: Ábel Tamás, Ádám Zsófia, Csontó Lajos,  Erőss Ágost Koppány, Fabricius Anna, Ferenczy Zsolt, Gerber Pál, Győrffy László, Kerekes Gábor, Schmied Andi, Zékány Dia

A Budapest Projekt Galériában pedig a Ferenczy Bálint fotótörténész által létrehozott Itt van a város, vagyunk lakói címmel, a budapesti mindennapokat bemutató fotókiállítás tekithető meg. Kiállító művészek: Biró Dávid, Ficsór Zsolt, Halász Dániel, Hirling Bálint, Kállai Márton, Kudász Gábor Arion, Martin Wanda, Pályi Zsófia, Péter Ildikó, Szabó Ottó, Szatmári Gergely, Vasali Katalin.

A kiállításon április 18-án a kurátor beszélget az alkotókkal a témák mögötti helyszínek megtalálásáról, az ötlettől a megvalósításig.

Vezetett séták

A galériás és múzeumi szervezett séták éve óta a Budapest Art Week egyik legkedveltebb programkínálata. Az előző évekkel ellentétben, 2018-ban már hétközben is indítanak túrákat annak érdekében, hogy a hétvégi zsúfolt alkalmakat elkerüljék. Izgalmasnak ígérkezik a Boldog herceg – köztéri séta a Duna két partján, melynek során olyan műveket néznek meg a résztvevők, amelyek a kortárs magyar szobrászat látványos darabjai, és amelyek segítségével felfedezhetik a közterek esztétikai értékeit. A séta vezetője Üveges Krisztina művészettörténész. A másik izgalmas, csak egyszeri vezetés, a vasárnap délelőtti “4-es metróséta” lesz, amelynek szakértő vezetője Erő Zoltán, vezető tervező, a Palatinus Stúdió Kft. ügyvezetője lesz, aki állomásról állomásra hívja fel a figyelmet a napi rohanásban kevéssé megmutatkozó részletekre.

Nyitott Műtermek Délutánja

Az Art Week záró napján, április 22-én, a Nyitott Műtermek Délutánja keretében a látogatókat hat helyszínen várják személyes beszélgetésre maguk a képzőművészek. Ez a program ritka lehetőséget nyújt arra, hogy a művészetkedvelők betekintés nyerjenek a műtermek kreatív légkörébe, találkozzanak az alkotókkal, megismerjék alkotási technikájukat, a művek születésének folyamatát.

Filmvetítések, workshopok

A kiegészítő programok közül kiemelkednek a Várkert Bazár-beli filmvetítések (Rafaello: a festőfejedelem és British Museum: Hokuszai – a nagy hullámon túl) és workshopok, azaz felnőtt múzeumpedagógiai foglalkozások a Vasarely Múzeumban, a Goldberger Textilipari Gyűjteményben, a Magyar Nemzeti Galériában és a Várkert Bazár – Testőrpalotában.

A Budapest Art Week rendezvénysorozatban szereplő összes kiállításra és a kiállításokat kiegészítő programokra belépésre jogosít a megvásárolt heti, illetve napi karszalag, ám a kiegészítő eseményeken való részvételhez regisztráció szükséges, amelyet a BAW honlapján tehetnek meg az érdeklődők március 14-től.

// / 

A programokról bővebben ITT!

Forrás: sajtóközlemény